Rożek do spania dla noworodka. Czy kupować?

Rożek do spania dla noworodka. Czy kupować?

Coraz większe grono rodziców decyduje się na zakup różnego rodzaju akcesoriów, dzięki którym dzieci mogą czuć się lepiej, a opieka nad nimi staje się zwyczajnie łatwiejsza z punktu widzenia samych rodziców. Możliwości w tym zakresie są szerokie, ponieważ na rynku mamy wieli wytwórców dokładających starań, by w ręce nabywców trafiały jak najlepsze rozwiązania. Czy rożek dla niemowlaka stanowi odpowiednią opcję? Zdecydowanie tak i jest to jeden z tych tekstylnych wyrobów dla małych dzieci, który w ostatnich latach bardzo szybko zyskuje na popularności, w czym nie ma nic dziwnego.

Rożki nie kosztują fortuny, a ich specjalna konstrukcja sprawia, że wyróżniają się istotny walorami natury użytkowej – do tego są zwyczajnie przyjazne dzieciom.

Co charakteryzuje rożki dla noworodków?

Nazwa nie jest przypadkowa – rzeczywiście przedmiot, o jakim mowa przypomina dość mocno rożek do lodów lub cukierków. Właśnie dzięki temu jest szalenie wygodny z punktu widzenia dziecka, a do tego bezpieczny.

Maluch ma w nim zapewnioną konieczną swobodę ruchów, a jednocześnie budowa rożka sprawia, że w naturalny sposób udaje się ograniczyć tak zwany odruch moro. Jest on rezultatem rozwijającego się, ale wciąż nieukształtowanego w pełni układu nerwowego. Obserwacje i doświadczenia rodziców na całym świecie pokazują, że rożek wpływa na dzieci kojąco i pomaga im się uspokoić – warto więc mieć go pod ręką i używać.

Dobry materiał zapewni pożądany komfort

Do produkcji rożków powinny być używane tylko i wyłącznie materiały wolne od toksyn, a do tego hipoalergiczna. Najmilej widziane są takie naturalne tekstylia, jak czysta bawełna czy wiskoza z bambusa. Bardzo często wewnątrz rożków znajdują się też miękkie wypustki, które działają relaksująco i sprawiają, że dziecko czuje się lepiej.

Spotyka się również modele z warstwą wyściełania, na przykład z cieplutkiego polaru minky. Wypełnienie z kolei powinno być syntetyczne, a do tego takie, które nie sprzyja rozwojowi drobnoustrojów.